Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web: http://www.osvita-old.sm.gov.ua/index.php/uk/

Увага!
Оновлена версія сайту Департаменту освіти і науки знаходиться за посиланням:

osvita.sm.gov.ua

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

ФОРМУЄМО МЕДІАГРАМОТНІСТЬ: АКТУАЛЬНІСТЬ МЕДІАОСВІТИ ТА ЦІКАВІ ВПРАВИ ДЛЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Специфіку формування медіаграмотності обговорювали 24 січня 2022 року консультанти з початкової освіти центрів професійного розвитку педагогічних працівників під час онлайн-наради під керівництвом методиста з початкової освіти комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Катерини ДІХНИЧ

У процесі роботи методист проаналізувала діяльність Міжнародної дослідницької асоціації у сфері медіаграмотності, де зазначено, що головною метою освіти з медіаграмотності є допомога розвинути навички досліджування та висловлювання, щоб люди вміли критично мислити, ефективно комунікувати та бути активними громадянами сучасного світу.

У рамках наради також розглянуто схвалену 21 квітня 2016 року Президією Національної академії педагогічних наук України нову редакцію Концепції впровадження медіаосвіти в Україні.

Катерина Діхнич зазначила, що Типова освітня програма початкової школи передбачає змістову лінію «Досліджуємо медіа», відповідно до якої учні мають набути навички, пов’язані з медіапродуктами. Інтегрована в початкову школу медіаосвіта допомагає школярам критично мислити, учитися шукати й перевіряти інформацію, аналізувати медіаповідомлення і самостійно створювати такі медіапродукти.

Цікавим прикладом роботи із формування медіаграмотності в освітньому процесі закладів освіти є грантовий проєкт «МЕДІА&КАПСУЛИ». Він є складником міжнародного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси. Наповнення однієї із капсул, яка має назву «Візуальна грамотність», представила викладач Відокремленого структурного підрозділу «Машинобудівний фаховий коледж Сумського державного університету» Наталія ПОНОМАРЕНКО.

З метою інтеграції медіаграмотності в початкову освіту, Катерина Діхнич представила розроблені вправи для молодших школярів «Creative Puzzles», «GIF-портерт видатного митця» та надала рекомендації «Де шукати знання про медіаграмотність?».

Перспективою спільної роботи з означеного напрямку є розроблення консультантами центрів професійного розвитку педагогічних працівників посібника «Уроки медіаграмотності у початковій школі».